CWX823-049.152M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWX823-049.152M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 49.1520MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Nominal Supply Current :
45mA
Output :
LVCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Series :
CWX823
Height :
1.2954mm
Frequency :
49.152MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Max Supply Current :
30mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm