CWX813-032.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CWX813-032.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
4
Qualification Status :
Not Qualified
Fall Time-Max :
6ns
Output :
LVCMOS
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
Frequency :
32MHz
Nominal Supply Current :
30mA
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
6ns
Function :
Enable/Disable
Lead Free :
Lead Free
Series :
CWX813
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
30mA
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
60/40%
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
32MHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
1.2954mm