CW02BR3000JE70HS
Mfr.Part #
CW02BR3000JE70HS
Description
RES 0.3 OHM 3.75W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Operating Temperature :
350°C
Max Power Dissipation :
3.75W
Length :
14.2748mm
Power (Watts) :
3.75W
Resistance :
300mOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
CW02BR3000JE70HS
Vishay / Dale CW02BR3000JE70HS
300mOhms, 3.75W, Wirewound,