CW02BR2700JE12
Mfr.Part #
CW02BR2700JE12
Package / Case
Conformal
Description
CW-2B .27 5% E12 E3
Stock
389
In Stock :
389
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Length :
15.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter :
4.78mm
Resistance :
270mOhm
Tolerance :
5%
Termination :
Axial
Body Material :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Lead Diameter :
813 μm
Power Rating :
3W
Composition :
Ceramic, Wirewound
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Package / Case :
Conformal
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CW02BR2700JE12
Vishay / Dale CW02BR2700JE12
270mOhm, Ceramic, Wirewound,