CW02B390R0JE70HS
Mfr.Part #
CW02B390R0JE70HS
Description
RES 390 OHM 3.75W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
3.75W
Min Operating Temperature :
-65°C
Wirewound
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Resistance :
390Ohms
Power (Watts) :
3.75W
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
28 Weeks
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW02B390R0JE70HS
Vishay / Dale CW02B390R0JE70HS
390Ohms, 3.75W, Wirewound,