CW02B13R00JE70HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW02B13R00JE70HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 13 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
28 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
13Ohms
Length :
14.2748mm
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
3.75W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Max Power Dissipation :
3.75W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
CW
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
CW02B13R00JE70HS
Vishay / Dale CW02B13R00JE70HS
13Ohms, 3.75W, Wirewound,