CW02B11R00JE12HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW02B11R00JE12HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
14.2748mm
Published :
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
350°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Factory Lead Time :
28 Weeks
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Resistance :
11Ohms
Size / Dimension :
0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
3.75W
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CW
Supplier Device Package :
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
3.75W
Datasheets
CW02B11R00JE12HS
Vishay / Dale CW02B11R00JE12HS
11Ohms, 3.75W, Wirewound,