CW010R5600JE73HS
Mfr.Part #
CW010R5600JE73HS
Description
RES 0.56 OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
350°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
13W
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Resistance :
560mOhms
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
45.2374mm
Datasheets
CW010R5600JE73HS
Vishay / Dale CW010R5600JE73HS
560mOhms, 13W, Wirewound,