CW010R5100JE12HS
Mfr.Part #
CW010R5100JE12HS
Description
RES 0.51 OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Operating Temperature :
350°C
Max Power Dissipation :
13W
Resistance :
510mOhms
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
45.2374mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
13W
Datasheets
CW010R5100JE12HS
Vishay / Dale CW010R5100JE12HS
510mOhms, 13W, Wirewound,