CW010R1600JE73HS
Mfr.Part #
CW010R1600JE73HS
Description
RES 0.16 OHM 13W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Series :
CW
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
13W
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
45.2374mm
Resistance :
160mOhms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
13W
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW010R1600JE73HS
Vishay / Dale CW010R1600JE73HS
160mOhms, 13W, Wirewound,