CW010R1500KE733
Mfr.Part #
CW010R1500KE733
Description
RES 0.15 OHM 13W 10% AXIAL
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
9.52mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Published :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Tin
Resistance :
150mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
13W
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
10W
Datasheets
CW010R1500KE733
Vishay / Dale CW010R1500KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 150mOhm, 13W, Wirewound,