CW010R1250JE733
Mfr.Part #
CW010R1250JE733
Description
RES 0.125 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±5%
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Published :
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Resistance :
125mOhm
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
13W
Series :
CW
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-65°C~350°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
CW010R1250JE733
Vishay / Dale CW010R1250JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 125mOhm, Wirewound,