CW010R1000KE123
Mfr.Part #
CW010R1000KE123
Description
RES 0.1 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Rating :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
100MOhm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
JESD-609 Code :
e3
Published :
Max Power Dissipation :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Diameter :
9.52mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Lead Length :
38.1mm
Through Hole
Datasheets
CW010R1000KE123
Vishay / Dale CW010R1000KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 100mOhm, Wirewound,