CW0109K100KE733
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW0109K100KE733
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.1K OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Resistance :
9.1kOhm
Series :
CW
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Diameter :
9.52mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Published :
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
CW0109K100KE733
Vishay / Dale CW0109K100KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1kOhm, Wirewound,