CW010900R0JE733
Mfr.Part #
CW010900R0JE733
Description
RES 900 OHM 13W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
13W
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Resistance :
900Ohm
Diameter :
9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C