CW0108R500JE733
Mfr.Part #
CW0108R500JE733
Description
RES 8.5 OHM 13W 5% AXIAL
Diameter :
9.52mm
CW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power (Watts) :
13W
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Resistance :
8.5Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0108R500JE733
Vishay / Dale CW0108R500JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.5Ohm, 13W, Wirewound,