CW0108R000KE123
Mfr.Part #
CW0108R000KE123
Description
RES 8 OHM 13W 10% AXIAL
Diameter :
9.52mm
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
13W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
8Ohm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CW0108R000KE123
Vishay / Dale CW0108R000KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 8Ohm, Wirewound,