CW0108R000JE733
Mfr.Part #
CW0108R000JE733
Description
RES 8 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
9.52mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Axial
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
8Ohm
Power (Watts) :
13W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Through Hole
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW0108R000JE733
Vishay / Dale CW0108R000JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 8Ohm, 13W, Wirewound,