CW010770R0JE733
Mfr.Part #
CW010770R0JE733
Description
RES 770 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Resistance :
770Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
10W
Packing Method :
TR
Diameter :
9.52mm
Power (Watts) :
13W
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CW010770R0JE733
Vishay / Dale CW010770R0JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 770Ohm, 13W, Wirewound,