CW01075R00JE733
Mfr.Part #
CW01075R00JE733
Description
RES 75 OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Diameter :
9.52mm
Power (Watts) :
13W
Resistance :
75Ohms
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
10W
Composition :
Wirewound
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
45.2374mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CW01075R00JE733
Vishay / Dale CW01075R00JE733
Through Hole 75Ohms, 13W, Wirewound,