CW010700R0KE12
Mfr.Part #
CW010700R0KE12
Description
RES 700 OHM 13W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Series :
CW
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
28 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Resistance :
700Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Datasheets
CW010700R0KE12
Vishay / Dale CW010700R0KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 700Ohm, Wirewound,