CW0106R800JE73
Mfr.Part #
CW0106R800JE73
Description
RES 6.8 OHM 13W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
9.52mm
Resistance :
6.8Ohm
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
10W
2
Construction :
Tubular
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
13W
Composition :
Wirewound
Datasheets
CW0106R800JE73
Vishay / Dale CW0106R800JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 6.8Ohm, 13W, Wirewound,