CW010634R0KE733
Mfr.Part #
CW010634R0KE733
Description
RES 634 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Diameter :
9.52mm
Power Rating :
10W
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
13W
Resistance :
634Ohm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-65°C~350°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm