CW010630R0JE73
Mfr.Part #
CW010630R0JE73
Description
RES 630 OHM 13W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
13W
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
28 Weeks
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
630ohm
Max Power Dissipation :
10W
Published :
Power Rating :
10W
Datasheets
CW010630R0JE73
Vishay / Dale CW010630R0JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 630Ohm, 13W, Wirewound,