CW010620R0KE733
Mfr.Part #
CW010620R0KE733
Description
RES 620 OHM 13W 10% AXIAL
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
13W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Diameter :
9.52mm
Resistance :
620Ohm
8 Weeks
Datasheets
CW010620R0KE733
Vishay / Dale CW010620R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 620Ohm, Wirewound,