CW0105R600KE12
Mfr.Part #
CW0105R600KE12
Description
RES 5.6 OHM 13W 10% AXIAL
Power Rating :
10W
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Resistance :
5.6Ohm
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
13W
Lead Length :
38.1mm
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW0105R600KE12
Vishay / Dale CW0105R600KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6Ohm, 13W, Wirewound,