CW0105R000KE73
Mfr.Part #
CW0105R000KE73
Description
RES 5 OHM 13W 10% AXIAL
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±10%
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
13W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Diameter :
9.52mm
Resistance :
5Ohm