CW0105K100JR30
Mfr.Part #
CW0105K100JR30
Description
RES 5.1K OHM 13W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
28 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
5.1kOhms
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Feature :
Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Length :
45.2374mm
Series :
CW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
13W
Power Rating :
10W
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW0105K100JR30
Vishay / Dale CW0105K100JR30
Through Hole 5.1kOhms, 13W, Wirewound,