CW0105K100JE733
Mfr.Part #
CW0105K100JE733
Description
RES 5.1K OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Diameter :
9.52mm
Resistance :
5.1kohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0105K100JE733
Vishay / Dale CW0105K100JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.1kOhm, Wirewound,