CW010560R0JE73
Mfr.Part #
CW010560R0JE73
Description
RES 560 OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
Diameter :
9.52mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wirewound
Construction :
Tubular
Power Rating :
10W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
560Ohm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
28 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packing Method :
TR
Contact Plating :
Tin
Published :
Tolerance :
±5%