CW01051K00JE73
Mfr.Part #
CW01051K00JE73
Description
RES 51K OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
13W
Mount :
Through Hole
Axial
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Diameter :
9.52mm
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Published :
Resistance :
51kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CW01051K00JE73
Vishay / Dale CW01051K00JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 51kOhm, Wirewound,