CW010510R0JE73HE
Mfr.Part #
CW010510R0JE73HE
Description
RES 510 OHM 13W 5% AXIAL
Axial
Published :
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
350°C
Resistance :
510Ohms
Max Power Dissipation :
13W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
13W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
45.2374mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW010510R0JE73HE
Vishay / Dale CW010510R0JE73HE
510Ohms, 13W, Wirewound,