CW010510R0JE12HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010510R0JE12HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 510 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
8 Weeks
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
13W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
13W
Length :
45.2374mm
Series :
CW
Packaging :
Bulk
Resistance :
510Ohms
Datasheets
CW010510R0JE12HS
Vishay / Dale CW010510R0JE12HS
510Ohms, 13W, Wirewound,