CW01050R00JE12HE
Mfr.Part #
CW01050R00JE12HE
Description
RES 50 OHM 13W 5% AXIAL
Stock
58
In Stock :
58
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
2015
Length :
45.2374mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
350°C
Resistance :
50Ohms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
2
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
13W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
CW01050R00JE12HE
Vishay / Dale CW01050R00JE12HE
Through Hole 50Ohms, 13W, Wirewound,