CW0104R300JE73
Mfr.Part #
CW0104R300JE73
Description
RES 4.3 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
Resistance :
4.3Ohm
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
ECCN Code :
EAR99
Series :
CW
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
CW0104R300JE73
Vishay / Dale CW0104R300JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3Ohm, Wirewound,