CW0104K300KE73
Mfr.Part #
CW0104K300KE73
Description
RES 4.3K OHM 13W 10% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±10%
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Contact Plating :
Tin
Series :
CW
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
4.3kOhm