CW0104K200KE733
Mfr.Part #
CW0104K200KE733
Description
RES 4.2K OHM 13W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Composition :
Wirewound
Packing Method :
TR
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
13W
Resistance :
4.2kOhm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW0104K200KE733
Vishay / Dale CW0104K200KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.2kOhm, Wirewound,