CW010470R0KE123
Mfr.Part #
CW010470R0KE123
Description
RES 470 OHM 13W 10% AXIAL
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Number of Terminations :
2
Lead Length :
38.1mm
Diameter :
9.52mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
470Ohm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Construction :
Tubular
Contact Plating :
Tin
Series :
CW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Datasheets
CW010470R0KE123
Vishay / Dale CW010470R0KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 470Ohm, Wirewound,