CW010470R0JE12
Mfr.Part #
CW010470R0JE12
Description
RES 470 OHM 13W 5% AXIAL
Stock
164
In Stock :
164
Max Power Dissipation :
13W
Surface Mount :
No
Diameter :
9.52mm
Feature :
Moisture Resistant
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
1.02 mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
470Ohm
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Construction :
Tubular
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
10W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
2009
Weight :
9.00001g
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
28 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Lead Length :
38.1mm