CW01040R00KE733
Mfr.Part #
CW01040R00KE733
Description
RES 40 OHM 13W 10% AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Max Power Dissipation :
13W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Resistance :
40Ohm
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
EAR99
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Published :
Power Rating :
10W
Datasheets
CW01040R00KE733
Vishay / Dale CW01040R00KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 40Ohm, Wirewound,