CW01040R00KE123
Mfr.Part #
CW01040R00KE123
Description
RES 40 OHM 13W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
40Ohm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Diameter :
9.52mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
13W
Datasheets
CW01040R00KE123
Vishay / Dale CW01040R00KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 40Ohm, Wirewound,