CW0103R600KE733
Mfr.Part #
CW0103R600KE733
Description
RES 3.6 OHM 13W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
CW
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
3.6Ohm
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CW0103R600KE733
Vishay / Dale CW0103R600KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.6Ohm, Wirewound,