CW0103R200KE12
Mfr.Part #
CW0103R200KE12
Description
RES 3.2 OHM 13W 10% AXIAL
Resistance :
3.2Ohm
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
13W
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CW0103R200KE12
Vishay / Dale CW0103R200KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.2Ohm, 13W, Wirewound,