CW0103R000JE73
Mfr.Part #
CW0103R000JE73
Description
RES 3 OHM 13W 5% AXIAL
Stock
617
In Stock :
617
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
No
Diameter :
9.52mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Body Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3Ohm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Voltage - Rated DC :
5.48V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
13W
Published :
2009
Lead Length :
38.1mm
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
10W
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0103R000JE73
Vishay / Dale CW0103R000JE73
FIXED RESISTOR, 3Ohm, Wirewound,