CW0103K800JE73
Mfr.Part #
CW0103K800JE73
Description
RES 3.8K OHM 13W 5% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3.8kOhm
Not Applicable
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0103K800JE73
Vishay / Dale CW0103K800JE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.8kOhm, Wirewound,