CW0103K240JE73
Mfr.Part #
CW0103K240JE73
Description
RES 3.24K OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Diameter :
9.52mm
Resistance :
3.24kOhm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
13W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%