CW010360R0KE733
Mfr.Part #
CW010360R0KE733
Description
RES 360 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Published :
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
360Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-65°C~350°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
10W
Power (Watts) :
13W
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
10W
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CW010360R0KE733
Vishay / Dale CW010360R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 360Ohm, 13W, Wirewound,