CW01034R80JE12
Mfr.Part #
CW01034R80JE12
Description
RES 34.8 OHM 13W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Feature :
Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
10W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Power (Watts) :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34.8Ohm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.52mm
2
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Datasheets
CW01034R80JE12
Vishay / Dale CW01034R80JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 34.8Ohm, 13W, Wirewound,