CW01033R00KE733
Mfr.Part #
CW01033R00KE733
Description
RES 33 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Resistance :
33Ohm
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Mount :
Through Hole
Packing Method :
TR
Published :
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±10%
e3
Power (Watts) :
13W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW01033R00KE733
Vishay / Dale CW01033R00KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, 13W, Wirewound,