CW01033K00KE12
Mfr.Part #
CW01033K00KE12
Description
RES 33K OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
13W
Published :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
10W
Resistance :
33kOhm
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Number of Terminations :
2
Diameter :
9.52mm
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Datasheets
CW01033K00KE12
Vishay / Dale CW01033K00KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, 13W, Wirewound,